Skip to content

Krylbo bygg & akustik

Vi är ett väletablerat privatägt företag med över 30 års erfarenhet i  undertaksbranschen.

Vi levererar undertak och akustik lösningar till offentliga miljöer och privatsektor. Framförallt i Stockholm och Dalarna men även i övriga landet.

Vi utgår från Avesta i södra dalarna där vi har kontor och lager.

Vi är ett väletablerat privatägt företag med över 30 års erfarenhet i  undertaksbranschen.

Låt vårat erfarna och kompetenta team hjälpa dig med ditt nästa projekt,  från idé till en oklanderlig verklighet.

utf
byggforetagen
Om oss

VÅRAT TEAM

Micke LUNDQVIST

Arbetsledning

070-520 84 38

micke@krylbobygg.se

Jimmy Lundqvist

Arbetsledning/montör

073-083 59 00

jimmy@krylbobygg.se

Anita Lundqvist

Admin/ekonomi

070-278 38 31

anita@krylbobygg.se

Jerry Tholander

Montör

070-769 41 11

jerry@krylbobygg.se

Lars Berntsson

Montör

073-978 62 36

lars@krylbobygg.se

Niklas Hansson

Montör

070-080 68 70
niklas@krylbobygg.se

SAMARBETSPARTNERS Vi har ett nära samarbete med marknadens ledande leverantörer av undertak och industriakustik. Det innebär att vi aldrig behöver kompromissa när det kommer till våra kunders behov.